Sauna ziołowa – skorzystaj ze skarbów natury!

Zalety medycyny naturalnej oraz potężna moc roślin znane są od tysięcy lat. Olejki eteryczne pochodzące z ziół, kwiatów i drzew pozwalają na ukojenie nerwów, relaks, walkę ze zmęczeniem. Dzięki saunie ziołowej możliwe stało się jeszcze lepsze wykorzystanie tego, co oferuje nam natura.

Sauna ziołowa: poznaj moc olejków eterycznych

Sauna ziołowa to najlepszy sposób na relaks dla każdego – subtelny aromat olejków eterycznych oraz wilgotność wahająca się w granicach 40% tworzą wyjątkową atmosferę, która pozwoli na odprężenie i ukojenie nerwów. Temperatura w saunach ziołowych utrzymywana jest poniżej 80 stopni Celsjusza, co w połączeniu w umiarkowaną wilgotnością daje doskonałe warunki  do relaksu. Delikatna para wodna zapewni komfort podczas każdego seansu SPA.

Jak korzystać z sauny ziołowej?

Łagodny charakter zabiegów w saunach ziołowych sprawia, że zalecane są one osobom w każdym wieku. Poprzez inhalację możliwe jest udrożnienie dróg oddechowych, skuteczniejsza walka z infekcjami organizmu, rozluźnienie spiętych mięśni, wzmocnienie organizmu. Specyficzny klimat w saunach ziołowych sprzyja także oczyszczaniu skóry całego ciała. Seans w saunie ziołowej nie powinien przekraczać 30 minut – po wyjściu z sauny zalecany jest letni prysznic i odpoczynek.