Sauna solna – czy znasz lecznicze właściwości soli?

Sauny solne są coraz chętniej udostępniane klientom stref SPA – zastosowanie solanek morskich i brył soli niebagatelnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie! Tajemnica saun solnych tkwi w ścianach budowanych z bloków solnych. Pod wpływem wyższej temperatury sól paruje, co umożliwia uwalnianie zawartych w niej cennych mikroelementów. Do najważniejszych zalicza się jod, brom, potas, wapń, magnez. 

Jak działa sauna solna?

Sauna solna jest jedną z najchłodniejszych, dlatego do korzystania z niej zachęca się każdego – temperatura w jej wnętrzu nie przekracza 80 stopni, a wilgotność powietrza waha się od 15 do 45 procent. Łagodny klimat saun solnych sprawia, że rekomendowane są one również osobom starszym.

Lecznicze działanie sauny solnej

Regularne korzystanie z sauny solnej zaliczane jest do profilaktyki schorzeń układu oddechowego. Korzystanie z tego rodzaju saun zaleca się osobom cierpiącym na schorzenia gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli, płuc. Poprzez wdychanie cennych mikroelementów możliwe jest rozrzedzenie zalegającego śluzu, łagodzenie podrażnień, rozszerzenie światła oskrzeli. Seanse w saunach parowych pozwalają na wzmocnienie układu odpornościowego, odprężenie oraz na dezynfekcję całego organizmu. Sól pozwala też na mikro-peeling skóry.