Sauna infrared – połączenie tradycyjnych saun i innowacyjnych technologii

Nowoczesne sauny infrared (sauny na podczerwień) łączą klasyczne rozwiązania oraz innowacyjne technologie. W przeciwieństwie do tradycyjnych saun ciepło w ich wnętrzu nie pochodzi od rozgrzanych kamieni, a z promienników ciepła umieszczanych w ścianach. Promienie podczerwone wnikają głęboko w naszą skórę, przez co organizm nagrzewa się w znacznie niższych temperaturach, a samo korzystanie z sauny staje się przyjemniejsze. Sauny infrared rekomendowane są osobom preferującym niższe temperatury, ale nie chcącym rezygnować z dobrodziejstw jakie niesie korzystanie z sauny.

Jak działa sauna infrared?

Nowoczesne sauny infrared proponują użytkownikom seanse w temperaturze od 45 do 60 stopni Celsjusza. Wewnątrz wilgotność powietrza nie przekracza 10%. Seans w saunie infrared nie powinien przekraczać 30 minut. Po tym czasie zalecany jest letni prysznic i odpoczynek.

Zalety korzystania z saun infrared

Decydując się na seans w saunie infrared pozwalamy, aby promienie podczerwone wnikały głęboko w naszą skórę i rozgrzewały ją. Wpływa to na rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawienie przepływu krwi po całym organizmie. Zdecydowanie niższa temperatura panująca w saunach infrared sprawia, że z zabiegów takich mogą korzystać osoby starsze oraz pacjenci borykający się z zaburzeniami krążenia. Promienie podczerwone redukują stres, pozwalają na rozluźnienie mięśni, wspomagają układ odpornościowy. Regularne korzystanie z saun infrared pozwala na szybsze oczyszczanie skóry z toksyn i jej wygładzenie.