Sauna fińska – broń w walce o dobre samopoczucie

Czujesz się zmęczony i przygaszony? Nadmiar obowiązków i codzienny pęd odbijają się na Twoim samopoczuciu? Regularne wizyty w saunie fińskiej to prosty, a zarazem skuteczny sposób na dogłębne zadbanie o swoje ciało i duszę, a tym samym  – wyeliminowanie oznak przemęczenia.

Czym jest sauna fińska?

Seansom w naturalnych, wyłożonych drewnem saunom chętnie oddają się nie tylko mieszkańcy odległej Finlandii. Rytuały relaksacji w suchej saunie cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Sauna fińska, zwana również suchą, jest pomieszczeniem, w którym panują specyficzne warunki. Temperatura mogąca przekraczać nawet 100 °C  i bardzo niska wilgotność powietrza zbawiennie wpływają na ludzki organizm.

Zalety sauny fińskiej

Seans w saunie fińskiej powinien trwać około 15 minut. Regularnie odwiedzając suchą saunę, szybko zauważysz szereg pozytywnych zmian w swoim samopoczuciu oraz kondycji ciała. Osoby korzystające z sauny minimum raz w tygodniu mogą zaobserwować wzmocnienie systemu odpornościowego, poprawę krążenia krwi i polepszenie samopoczucia. Wizyty w saunie fińskiej wiążą się również z usuwaniem toksyn z organizmu, relaksuje mięśnie i działa odstresowująco.