Łaźnia parowa – klucz do zdrowia i pięknego wyglądu

Łaźnie parowe były znany już starożytnym Egipcjanom, ale to Rzymianie są odpowiedzialni za ich rozpropagowanie. Mimo upływu lat, postępu technologii i rozwojowi medycyny zainteresowanie łaźniami parowymi nie maleje. Czym łaźnie parowe zaskarbiły sobie tak ogromną rzesze wiernych fanów na całym świecie?

Warunki w łaźniach parowych

W przeciwieństwie do sauny, w łaźni parowej panuje wysoka, ale jednocześnie przyjazna temperatura wahająca się w granicach 45 – 55°C.  Każda łaźnia parowa wyposażona jest między innymi w wygodne siedziska wyłożone ceramiczną mozaiką, generator pary oraz prysznice. Na osoby zażywające kąpieli w łaźni działa wysoka temperatura, wilgotność powietrza na poziomie 100% oraz olejki eteryczne. Suma wszystkich elementów sprawia, że relaks w saunie jest kojącym i odprężającym doznaniem dla ciała i duszy.

Łaźnia parowa – prozdrowotne właściwości relaksacyjnego zabiegu

Regularne wizyty w łaźni parowej przynoszą ciału szereg korzyści. Do najważniejszych z nich zaliczyć możemy oczyszczenie organizmu z toksyn, dogłębne nawilżenie i wygładzenie skóry, udrożnienie zatok, obniżenie napięcia mięśniowego, usprawnienie pracy układu krążenia, wzmocnienie układu immunologicznego.