Łaźnia błotna – marokański rytuał piękna

Jednym z najpopularniejszych zabiegów, jakim możemy poddawać się w wysokiej klasy ośrodkach SPA, jest Rassoul. Pod tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się oczyszczający rytuał łaźni błotnej. Jak orientalne łaźnie błotne działają na nasze ciało?

Czym jest łaźnia błotna?

Łaźnie błotne są atrakcyjną alternatywą dla klasycznej sauny. Miłośnicy relaksacyjnych sesji pokochali orientalny rytuał, którego korzenie sięgają starożytnego Maroka. Łaźnie błotne nieco przypominają znane wszystkim łaźnie parowe. Jednak, w przeciwieństwie do klasycznej sauny, w łaźniach błotnych działa na nasze ciało nie tylko para i wysoka temperatura, ale również dobroczynne błoto mineralne. Każdej części ciała dedykowana jest inna substancja – pośladki, plecy, ręce i nogi pokrywa się błotem granulowanym wykazującym peelingujące właściwości, natomiast na bardziej wrażliwą skórę twarzy czy szyi aplikuje się błoto o delikatniejszej, drobnoziarnistej strukturze. Panująca w łaźniach błotnych temperatura waha się przeważnie w granicach 35-50 ºC, a wilgotność powietrza może osiągać nawet 100%.

Łaźnia błotna dla ciała i duszy

Regularne odwiedzanie łaźni błotnych zaleca się osobom borykającym się z problemami dermatologicznymi, bólami mięśni i stawów. Zabieg Rassoul ma zbawienny wpływ na kondycję skóry oraz samopoczucie. Błogi stan odprężenia, oczyszczenie i odżywienie skóry to tylko część z licznych korzyści, jakie płyną z relaksacji w łaźni błotnej.