Sauny

Najlepszej jakości materiały i specjalnie wyselekcjonowane drewno to tylko niektóre z zalet produkowanych przez nas saun.

sauny
sauny

Najwyższej jakości materiały, fachowa kadra oraz dbałość o nawet najmniejsze detale sprawiają, że jesteśmy w stanie tworzyć wyjątkowe strefy wypoczynkowe. Nasza oferta skierowana jest zarówno hoteli, centrów SPA, jak i inwestorów prywatnych. Specjalnie na życzenie naszych Klientów stworzyliśmy również innowacyjny system saun domowych, przeznaczony dla obiektów, które dysponują niewielką przestrzenią.

Projektowane przez nas sauny to harmonia wzornictwa i praktycznych rozwiązań, która zmienia kąpiele w saunie w wyjątkową przyjemność, również estetyczną. Wszystkim naszym Klientom oferujemy także fachowe usługi serwisowe oraz naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne przeprowadzone przez doświadczonych techników. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji i kontaktu.

sauny

Sauny fińskie, inaczej sauny suche, to pomieszczenia, w których wilgotność jest bardzo niska, a temperatura utrzymywana jest w granicach 95-105°C. Kąpiel w saunie fińskiej trwa zazwyczaj około 15 minut i wpływa pozytywnie między innymi na system odpornościowy oraz krążenie krwi. Systematyczne korzystanie z sauny suchej przynosi wyjątkowe korzyści zdrowotne, oczyszcza organizm oraz jest wyjątkowym sposobem na poprawę samopoczucia.

Sauny ziołowe to pomieszczenia, w których wyjątkowe działanie delikatnej pary wodnej wzmacniane jest przez relaksującą moc olejków eterycznych. W tego typu saunach temperatura nie przekracza 80°C, a wilgotność powietrza utrzymywana jest na poziomie 40%. Odprężający seans w saunie ziołowej trwa z reguły około 25 minut i przynosi wyjątkowe odprężenie, pozwalając się zrelaksować i pozbyć objawów stresu.

sauny

Sauny solne najbardziej zbliżone są w działaniu do sauny suchej, z tą różnicą, że ich ściany – zamiast z drewna – zbudowane są z cegieł solnych. Wysoka temperatura utrzymywana w pomieszczeniu sauny sprawia, że sól zaczyna parować, wpływając dobroczynnie na układ oddechowy i tworząc wyjątkowo odprężający mikroklimat. W saunach solnych wilgotność utrzymywana jest na poziomie 15%, a seans trwa zazwyczaj około 25 minut.

Sauny infrared, czyli inaczej sauny na podczerwień, to pomieszczenia, w których w spójną całość połączone zostały najnowsze zdobycze techniki z tradycją. Źródłem ciepła w saunie na podczerwień nie jest piec z kamieniami, a promiennik ciepła emitujący promienie podczerwone, co sprawia, że pocimy się przy zdecydowanie niższej temperaturze niż w tradycyjnych saunach. W saunach infrared temperatura oscyluje w granicach 50-55°C przy wilgotności utrzymywanej na poziomie 10%. Seans w takiej saunie to zazwyczaj ok. 30 minut.